O nas

Witaj przy naszym „confessionale”!

Ideą przyświecającą naszemu portalowi jest udostępnienie prostego, nowoczesnego, a jednocześnie darmowego narzędzia do walki ze stresem oraz zaburzeniami psychicznymi – strony będącej jednocześnie miejscem Waszych anonimowych zwierzeń, a także rodzajem grupy wsparcia. Spisywanie wspomnień i uczuć stanowi niejednokrotnie terapeutyczną technikę uzupełniającą w przypadku radzenia sobie z wszelkimi trudnościami na każdym etapie naszego życia. O terapeutycznej wartości pisania wiadomo od dawna. Pomaga ono w osiągnięciu równowagi oraz stanowi doskonałą drogę do rozwoju wewnętrznego. Niejednokrotnie udowodniono jego skuteczność w radzeniu sobie z niepokojem oraz trudnymi sytuacjami z przeszłości. Niezwykle istotnym elementem procesu terapeutycznego i czynnikiem mającym dla naszego zdrowia ogromne znaczenie jest możliwość opowiedzenia o stresujących i traumatycznych wydarzeniach. Przynosi ulgę i skutecznie nas „odciąża”. Dlatego właśnie udostępniamy Ci naszą stronę.

Korzystanie z serwisu confessional.pl pozwoli:

  • zwiększyć samoświadomość, poznać siebie
  • poukładać myśli
  • rozładować napięcie
  • oswoić emocje
  • wprowadzać zmiany
  • sięgnąć po specjalistyczną pomoc
  • podjąć psychoterapię poprzez zminimalizowanie poczucia wstydu i stresu, które niejednokrotnie przeszkadzają pacjentowi w kontakcie bezpośrednim z Terapeutą (niektórym Pacjentom łatwiej jest udostępnić napisane zwierzenie, niż opowiedzieć swoją historię)
  • znaleźć wsparcie wśród społeczności portalu
  • integrować się z osobami o podobnych problemach
  • usprawnić współpracę między Pacjentem a Psychoterapeuta

Prowadzone notatki możesz udostępniać wybranym osobom oznaczonym jako „Zaufane”(np. terapeucie, psychologowi, bliskim) lub zostawiać tylko dla siebie. W obu przypadkach taka forma rozładowania emocji jest doskonałą drogą do wewnętrznego rozwoju oraz sposobem na poradzenie sobie ze stresem.

Pragniemy podkreślić, że nie jest to miejsce dla krytykantów i moralizatorów. Komentując i czytając historie innych kieruj się wyrozumiałością, włącz empatię, a Twoja tolerancja niech będzie teraz wyjątkowo wysoka.

Korzyści z pisania są wielkie, należy jednak pamiętać, że nawet regularne prowadzenie notatek nie zastąpi ewentualnych, koniecznych spotkań z Psychoterapeutą, czy niezbędnych czasem środków farmakologicznych. Pisząc uświadamiamy sobie pewne fakty, niekoniecznie dla nas wygodne i łatwe, dlatego zalecamy prowadzenie dziennika pod opieką Specjalisty.

Nasza strona skierowana jest zarówno do Pacjentów, jak i Psychoterapeutów. Korzystanie z witryny usprawnia współpracę między obiema grupami, ułatwiając przepływ informacji oraz pozwalając na monitorowanie i analizowanie wpisów Pacjenta (co pomaga także w stworzeniu odpowiedniego programu terapii).

Confessional.pl ma na celu zwiększenie samoświadomości osób z problemami, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Ma pokazać, że każdą przeszkodę można pokonać, a pierwszym krokiem do poprawienia sytuacji jest uzmysłowienie sobie obecności problemu, otworzenie się i zaakceptowanie własnych doświadczeń…

Przygotuj się. Nadchodzą dobre zmiany…

confessional.pl

 

Jak zacząć? O czym pisać? Na co zwrócić uwagę?