O nas

Witaj przy naszym „confessionale”!

Przedstawiamy stronę, która pomoże Ci się otworzyć i uporządkować myśli. Ideą przyświecającą confessional.pl jest udostępnienie prostego, nowoczesnego, a jednocześnie darmowego narzędzia do walki z różnego rodzaju zaburzeniami oraz problemami natury psychologicznej – dziennika.
Spisywanie wspomnień i uczuć stanowi niejednokrotnie terapeutyczną technikę uzupełniającą w przypadku radzenia sobie z wszelkimi trudnościami na każdym etapie naszego życia.

Korzystanie z serwisu confessional.pl pozwoli Ci:

  • zwiększyć samoświadomość, poznać siebie
  • poukładać myśli
  • wprowadzić ład do życia
  • rozładować emocje i napięcie
  • podjąć decyzję o sięgnięciu po specjalistyczną pomoc
  • ułatwić/umożliwić prowadzenie psychoterapii poprzez zminimalizowanie poczucia wstydu i stresu, które niejednokrotnie przeszkadzają pacjentowi w kontakcie bezpośrednim z terapeutą (niektórym pacjentom łatwiej jest udostępnić napisane zwierzenie, niż zmobilizować się do opowiedzenia swojej historii)
  • znaleźć wsparcie wśród społeczności portalu, integrować się z osobami o podobnych problemach

Prowadzone notatki możesz udostępniać wybranym osobom oznaczonym jako „Zaufane”(np. terapeucie, psychologowi, bliskim) lub zostawiać tylko dla siebie. W obu przypadkach taka forma rozładowania emocji jest doskonałą drogą do wewnętrznego rozwoju oraz sposobem na poradzenie sobie ze stresem.
Korzyści z pisania dziennika jest wiele. Należy jednak pamiętać, że nawet regularne prowadzenie notatek nie zastąpi ewentualnych, koniecznych spotkań z psychoterapeutą, czy niezbędnych czasem środków farmakologicznych. Pisząc uświadamiamy sobie pewne fakty, nie zawsze dla nas wygodne i łatwe, dlatego zalecamy prowadzenie dziennika pod opieką terapeuty.
Pragniemy podkreślić, że nie jest to miejsce dla krytykantów i moralizatorów. Komentując i czytając historie innych kieruj się wyrozumiałością, włącz empatię, a Twoja tolerancja niech będzie teraz wyjątkowo wysoka.
Nasz portal ma na celu zwiększenie samoświadomości osób z problemami, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Ma pokazać, że każdą przeszkodę można pokonać, a pierwszym krokiem do poprawienia sytuacji jest uzmysłowienie sobie obecności problemu, otworzenie się i zaakceptowanie własnych doświadczeń…

Mamy nadzieję, że Confessional pomoże Ci zaprowadzić porządek w życiu…